CatchUp nową aplikacją do połączeń konferencyjnych

Facebook przygotował kolejne narzędzie umożliwiające równoczesne komunikowanie się z wieloma osobami. Jest to aplikacja CatchUp oferująca połączenia konferencyjne.

Obecnie coraz więcej komunikatorów mobilnych oferuje funkcję wideokonferencji dla dużej liczby osób. Nie wszyscy muszą jednak widzieć się ze swymi rozmówcami i wiele osób chciałoby mieć możliwość prowadzenia rozmów głosowych w większej grupie osób.

Tutaj z pomocą przychodzi Facebook, który przygotował nową aplikacje o nazwie CatchUp. Jest to narzędzie stworzone do konferencyjnych połączeń telefonicznych, umożliwiające prowadzenie równoczesnej rozmowy przez osiem osób.

Aplikacja pozwala m.in., ustawić swój status dostępności, dzięki czemu nasi przyjaciele oraz rodzina będą wiedzieli kiedy mogą się z nami skontaktować. Według badań portalu, jedną z głównych przyczyn uniemożliwiających telefonowanie jest właśnie dostępność. Ludzie nie wykonują połączeń, gdyż boją się, że mogą zadzwonić do rozmówcy nie w porę. Funkcja statusu dostępności powinna to znacznie ułatwić.

Sama aplikacja jest też bardzo prosta w obsłudze, a połączenie można nawiązać jednym tylko kliknięciem. Ważne jest również to, że dołączenie do grupowej rozmowy nie wymaga posiadania konta na portalu.

CatchUp dostępne jest do testów dla urządzeń z Androidem oraz iOS. Na razie z aplikacji można korzystać tylko w USA. Gdy portal zakończy już wszystkie testy, aplikacja powinna pojawić się na wszystkich rynkach. Trudno jednak powiedzieć kiedy to nastąpi.

CatchUp

Źródło

You may also like...