Cena iPhone 8 zbyt wysoka dla klientów

Z nowego badania rynku przeprowadzonego przez firmę Barclay wynika, że zainteresowanie modelem iPhone 8 przy obecnej cenie może być bardzo małe. Mało kto chce zapłacić ponad 1000 dolarów za telefon.

Do tej pory panowało przekonanie, że fani marki Apple z radością przepłacają za oferowany im sprzęt oraz akcesoria. Uważano też, że nie ma też górnej granicy kwoty, którą zapłaciliby za nowego smartfona.

Okazuje się jednak, ze nie jest to do końca prawda. Barclay przeprowadziło badanie rynku, które miało dać odpowiedź na pytanie ile osób zdecyduje się zapłacić ponad 1000 dolarów za model iPhone 8. A także jaką kwotę chcieliby zapłacić za nadchodzący sprzęt.

Wyniki badania nie są zbyt optymistyczne dla Apple. Jedynie 11% respondentów odpowiedziało, że na nowy telefon z chęcią wyda kwotę ponad 1000 dolarów. Nieco lepiej wyglądały odpowiedzi osób, które już posiadają jakiś telefon firmy Apple. W tym wypadku 18% chciałoby kupić ten telefon za takie pieniądze. Jeśli natomiast chodzi o kwotę, którą respondenci zapłaciliby za nowego smartfona, to najwięcej osób wybrało kwotę 582 dolarów.

Oczywiście nie ma tak naprawdę pewności, że iPhone 8 faktycznie będzie kosztował ponad 1000 dolarów. Na razie to wszystko spekulacje analityków, których wypowiedzi bazują na specyfikacji technicznej, jaką będzie mieć nowy sprzęt.

Oczywiście nie można wykluczyć, że na niektórych rynkach faktycznie trzeba będzie za niego tyle zapłacić. Ale lepiej założyć, że Apple będzie dążyć do ustalenia ceny produktu na akceptowalnym dla klienta poziomie.

iPhone 8

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...