CES 2013: ASUS Transfomer AiO – tablet i pecet w jednym

Tablety oraz pecety to dwie zupełnie różne kategorie sprzętu, które nie mają ze sobą wiele wspólnego. A jednak firma Asus zaprezentowała na CES 2013 sprzęt, będący połączeniem obu tych urządzeń.

Na stoisku Asusa pokazano ASUS Transformer AiO, nowy model tabletu należący do rodziny Transfomer, który jednak daleko wykracza poza znane nam schematy. Urządzenie łączy w sobie funkcjonalność domowego peceta oraz tabletu.

W zasadzie są to dwa różne urządzenia zamknięte w jednej obudowie, wyposażone w dwa niezależne systemy operacyjne: Windows 8 oraz Android 4.1 Jelly Bean, a tylko od użytkownika zależy, którego z nich będzie używał w danej chwili. ASUS Transformer AiO posiada 18,4-calowy dotykowy ekran Full HD z panelem IPS, 10 punktami styku, podświetlany krawędziowo diodami LED.

W środku znajdziemy trzecią generację procesorów Intel Core, procesor Tegra 3 oraz technologię Asus SonicMaster, zapewniającą doskonałej jakości dźwięk, emitowany przez wbudowane głośniki. Urządzenie po zainstalowaniu w stacji bazowej zmienia się w funkcjonalnego desktopa, do którego można podłączyć niezależną klawiaturę.

Co prawda jako tablet, ze względu na swe rozmiary i wagę, ASUS Transformer AiO nie byłby najwygodniejszy w obsłudze, ale urządzenie łączące w sobie cechy tabletu i desktopa, mogłoby być ciekawą alternatywą dla zwykłych pecetów.

Źródło: Asus.com

You may also like...