Chińska firma zapłaci rodzicom pracowników

W naszym kraju większość pracuje na umowy śmieciowe, zaś pracodawcy cały czas kombinują, jakby tu nie wypłacić pensji. W Chinach firmy zamierzają dodatkowo płacić także rodzicom pracowników.

Poniższy symbol oznacza szacunek dla rodziców, którzy są bardzo ważnym elementem azjatyckiej kultury. Szczególnie w Chinach, gdzie powinnością dzieci jest zaopiekowanie się rodzicami w podeszłym wieku. Dlatego też obowiązującą tam praktyką, jest wysyłanie części pensji do rodziców, z reguły mieszkających na głębokiej prowincji.Niestety pogłębiający się kryzys ekonomiczny sprawił, że coraz trudniej jest związać koniec z końcem, a więc o wysyłaniu pieniędzy rodzicom, myśli coraz mniej osób. Dlatego też jedna z firm konsultingowych z Sichuan zdecydowała się co trzy miesiące przekazywać rodzicom wszystkich swych pracowników, kwotę 160 USD. Na razie pieniądze będą oferowane kwartalnie, lecz w przyszłości firma ma zamiar płacić co miesiąc.

W ten sposób firma ma nadzieję zmniejszyć stres swych pracowników wynikający z tego, że wielu pracowników po prostu nie stać na wysyłanie rodzicom pieniędzy.

Szkoda, że nasi pracodawcy nie dbają o siłę roboczą tak jak chińskie firmy. A media wciąż bredzą, to Chińczycy pracują za przysłowiową miskę ryżu i są wyzyskiwani. Prawda jak widać jest zupełnie inna i to polski pracownik jest typowym niewolnikiem tyrającym za grosze.

Źródło: Narinari.com

You may also like...