Chiński tablet z Retiną bije iPada

Chińczycy od dawna pokazują, że jeśli chodzi o rynek tabletów, to Apple nie ma z nimi żadnych szans. Potwierdzeniem tego jest Onda V972, który kalifornijską konkurencję bije na głowę przede wszystkim ceną.

Onda V972 to kolejna z interesujących propozycji inżynierów z Państwa Środka, w segmencie multimedialnych tabletów. Urządzenie nie tylko pozytywnie zaskakuje wzornictwem, posiada bowiem ładną aluminiową obudowę, lecz także specyfikacją techniczną oraz przede wszystkim ceną.

Tablet wyposażono w mocny, 4-rdzeniowy procesor Allwinner A31, jednostkę graficzną PowerVR SGX544MP2 wspierającą odtwarzanie wideo w HD oraz grafikę 3D, a także 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci flash rozszerzalnej kartą microSD. Zgodnie z obowiązującymi standardami są też dwie kamery (5 i 2 Mpix), łączność WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth oraz USB. Niestety ze względu na niską cenę, modemu 3G nie ma, ale można go zakupić oddzielnie.

Najciekawszym elementem chińskiego tabletu jest jednak ekran. To 9,7-calowy wyświetlacz o imponującej rozdzielczości 2048×1536 pikseli, a więc identycznej jak Retina w nowym iPadzie, czy ekran w Nexusie 10. Jakby tego było mało, otrzymujemy 8000 mAh baterię zapewniającą 10 godzin pracy oraz Androida 4.1 Jelly Bean (z możliwością aktualizacji do 4.2).

Zastanawiacie się zapewne ile taki sprzęt może kosztować, zważywszy na fakt, iż jest to tablet z wyższej półki. Przypominam, że to tablet chiński, gdzie nie przepłacamy podwójnie tylko za logo, lecz płacimy wyłącznie za technologię oraz komponenty. Dlatego też jego cena to zaledwie 240 dolarów.

Za niecałe 800 złotych, otrzymujemy sprzęt klasy iPada, płacąc najwyżej 30 procent jego ceny.

Źródło: Liliputing.com

You may also like...