Chińskie drony rozpoczynają dostarczanie posiłków na wynos

Chińska firma Ele.me otrzymała właśnie zgodę na testy nowej usługi dostarczania posiłków na wynos. Jej najnowsze drony pozwolą przetestować nowy pomysł na obszarze jednej z przemysłowych stref w Szanghaju.

Drony (sprawdź aktualne ceny dronów) to nie tylko zabawki, którymi można wykonywać powietrzne akrobacje czy też filmować w powietrzu. To urządzenia, które mają spory potencjał jako latający dostawcy. Dzięki temu być może wkrótce będą nam dostarczać nie tylko przesyłki z internetowych sklepów, ale też posiłki zamawiane na wynos.

Chińska firma Ele.me zajmująca się sprzedaż posiłków na wynos, dostała właśnie zgodę na testy nowego sposobu ich dostawy. Zajmą się tym specjalnie do tego celu przystosowane bezzałogowce, które pomogą ludziom. W ramach testów, będą realizować zamówienia złożone w strefie przemysłowej Szanghaju, dostarczając je w czasie znacznie krótszym od zwykłego dostawcy.

Drony dostarczą nam obiad

Firma otrzymała zgodę na 17 nowych tras, zaś obszar testów obejmuje powierzchnię 58 km kw. Z nowej formy dostawy będzie mogło korzystać ponad 100 sprzedawców, którzy prowadzą interesy na terenie Shanghai Jinshan Industrial Park. Ele.me zapewnia, że dzięki bezzałogowcom, realizacja zamówienia od momentu jego przyjęcia, nie powinna zająć więcej niż 20 minut.

Z punktu widzenia Ele.me, drony będą z pewnością bardzo korzystnym rozwiązaniem. Firma już obliczyła, że przyniesie jej to spore oszczędności czasu oraz kosztów paliwa, a przy okazji odciąży pracowników. Drony nie będą bowiem latać bezpośrednio od lokalu firmy do klienta, gdyż chodzi tu bardziej o dostawę na odcinku tzw. ostatniej mili. Około 15% trasy będzie nadal pokonywać personel firmy, który zajmie się załadunkiem zamówień do kontenera przyczepionego do drona. Dzięki temu znacznie zwiększy się wydajność pracy, a przy tym także pensje samych dostawców, którzy w tym samym czasie zrealizują więcej zamówień. Szacuje się, że ich przychód może wzrosnąć aż pięciokrotnie.

Podczas testów wykorzystywane będą firmowe drony E7. Ich maksymalny udźwig wynosi 6 kg, a z tym ładunkiem mogą dolecieć na odległość 20 km, poruszając się z maksymalną prędkością 65 km/h.

drony

Źródło: Scmp.com

You may also like...