Chiny największym na świecie rynkiem smartfonów

Krążący w mediach obraz Chińczyka hodującego ryż na polach, jest już dawno nieaktualny. Teraz to prawdziwy światowiec obeznany z najnowszymi technologiami.

Najnowszy raport zajmującej się analizami rynku firmy Flurry pokazuje, że Chiny stały się już największym na świecie rynkiem dla smartfonów, wyprzedzając pod tym względem nawet Stany Zjednoczone.Szacuje się, że już w lutym liczba sprzedanych w Chinach smartfonów oraz tabletów z systemami iOS oraz Android, osiągnie 246 milionów egzemplarzy. Dla porównania w Stanach sprzeda się ich zaledwie 221 milionów. Różnica to 43 miliony, a więc większa, niż nasz kraj liczy sobie mieszkańców.

W pierwszej dziesiątce krajów, gdzie nowinki technologiczne są na topie, znajdziemy Koreę Południową – 30 milionów sztuk, Japonię – 29 milionów, Niemcy – 27 milionów, Francję – 23 miliony, Kanadę – 23 miliony, Rosję – 19 milionów oraz Indie – również 19 milionów.

Indie są największym zagrożeniem dla Chin w kwestii posiadaczy smartfonów. Chiny z populacją 1,3 miliarda mają fenomenalny wręcz poziom wzrostu szacowany na 209 procent rocznie. Natomiast Indie z populacją 1,2 miliarda, notują niewiele tylko mniejszy wzrost – 189 % rocznie.

W 2012 roku w USA pojawiło się 55 milionów nowych urządzeń, natomiast w Chinach w tym samym czasie było ich 150 milionów.

Źródło: Telegraph.co.uk

You may also like...