Chrapanie przestanie być problemem z nową opaską Philipsa

Philips opracował nową opaskę, która pomoże rozwiązać problem chrapania. Produkt o nazwie SmartSleep Snoring Relief Band zadebiutuje we wrześniu, podczas targów IFA 2019.

Chrapanie jest problemem dla milionów osób na całym świecie, który znacznie utrudnia wypoczynek. Oczywiście istnieją zabiegi, które pozwalają raz na zawsze pozbyć się tego kłopotu. Nie każdy jednak chce iść pod przysłowiowy nóż, gdyż obawia się operacji. Na szczęście nowoczesna technologia daje nam więcej możliwości, pozwalając rozwiązać ten problem w sposób całkowicie nieinwazyjny.

Inżynierowie Philipsa opracowali bowiem opaskę o nazwie SmartSleep Snoring Relief Band, która ma powstrzymać chrapanie. Naukowe badania dowodzą, że ludzie chrapią najczęściej gdy leżą na plecach lub brzuchu. Natomiast podczas leżenia na boku z naszego gardła nie wydobywa się już uciążliwy hałas. Nowa opaska zakładana na tors, za pomocą delikatnych wibracji stara się zmusić użytkownika do zmiany pozycji. Rzecz jasna są one na tyle słabe, by nie obudzić. Ale są na tyle odczuwalne, by nakłonić noszącą ją osobę do położenia się na boku.

Philips na razie nie zdradził ile nowy produkt będzie kosztował. Firma poinformowała jedynie, że jego oficjalna prezentacja będzie miała miejsce podczas berlińskich targów IFA 2019, które tradycyjnie odbywają się we wrześniu. Jeśli nowy gadżet będzie faktycznie działał tak jak deklaruje producent, to na pewno wiele osób będzie zainteresowanych jego zakupem.

SmartSleep Snoring Relief Band

SmartSleep Snoring Relief Band

Źródło: Slashgear.com

You may also like...