Corsair K68 RGB: wodoodporna klawiatura mechaniczna z podświetleniem

Corsair pokazało nowy sprzęt dla fanów gier komputerowych. Jest nią klawiatura mechaniczna Corsair K68 RGB, wyposażona w podświetlenie oraz przełączniki Cherry MX Red.

Jeszcze niedawno gracze korzystali niemal wyłącznie z klawiatur membranowych, gdyż innych nie było. Miały one jednak wiele wad, gdyż poza niską trwałością, oferowały równie słabą funkcjonalność.

Sytuację zmieniło się pojawienie się na rynku klawiatur mechanicznych, które wprowadziły granie w zupełnie nową erę. Jednym z najnowszych modeli takiego sprzętu jest Corsair K68 RGB. To nowy model K68, wyposażony w przełączniki Cherry MX RED oraz w pełni konfigurowalne podświetlenie LED RGB. Są też dedykowane przyciski multimedialne, odłączana podkładkę pod nadgarstki oraz wsparcie oprogramowania Corsair Utility Engine.

Trwałość i funkcjonalność

Każdy przełącznik Cherry MX został otoczony gumową osłoną, która zatrzymuje ciecze oraz blokuje kurz uniemożliwiając uszkodzenie sprzętu. Ponadto, bariera ta w żaden sposób nie wpływa na stopień jasności podświetlenia lub na wykorzystywane kolory. Odporność na zachlapanie to bardzo duża zaleta, gdyż gracze często spędzają wiele godzin przed monitorem i spożywają w tym czasie różne płyny. Zdarza się więc, że czasem na klawiaturę może się coś rozlać. W przypadku tego modelu nie będzie to jednak problemem.

Corsair K68 RGB, korzysta wyłącznie z przełączników z pozłacanymi stykami tworzonymi przez firmę Cherry MX. Sprzęt wyposażono w przełączniki w wersji Red, które zapewniają płynny, linearny skok. Pełne NKRO oraz 100% anti-ghosting sprawiają, że wszystkie akcje wykonywane przez użytkownika będą bez przeszkód rejestrowane przez komputer podczas każdej rozgrywki. Cykl życia jednego przełącznika to do 50 milionów wciśnięć. Producent gwarantuje także identyczne działanie zarówno przy pierwszym, jak i np. milionowym ruchu klawisza.

Woda nie jest dla Corsair K68 RGB problemem

Wbudowane w każdy przełącznik diody LED RGB można oświetlić w dowolny sposób. Od płynnego przełączania kolorów do dynamicznego efektu reaktywnego. Użytkownik może wybrać jedno z fabrycznych ustawień podświetlenia lub wgrać profil przygotowany przez innych graczy. Może też stworzyć swój własny, unikalny pokaz świateł za pomocą oprogramowania Corsair Utility Engine. CUE pozwala również na pełną synchronizację oświetlenia wszystkich akcesoriów komputerowych Corsair, takich jak myszki, słuchawki, podkładki oraz stojaki na słuchawki. Dodatkowo, Corsair Utility Engine umożliwia zaprogramowanie dowolnego klawisza klawiatury, co ułatwia tworzenie albo podstawowych komend przydatnych podczas rozgrywki, albo maksymalnie złożonych, wielofunkcyjnych makr.

Corsair K68 RGB została wyposażona w pełnowymiarową, odczepianą podpórkę pod nadgarstki, dedykowane przyciski multimedialne, w tym m.in. do blokowania trybu Windows oraz do regulacji poziomu głośności wykorzystywanych urządzeń audio. Sugerowana cena detaliczna to 599 PLN, klawiatura objęta jest dwuletnią gwarancją producenta.

Corsair K68 RGB

Corsair K68 RGB

Corsair K68 RGB

Źródło: Informacja prasowa

You may also like...