Cowboy 3: minimalistyczny i rower elektryczny

Belgijska firma Cowboy zaprezentowała rower elektryczny Cowboy 3. Jest to już trzecia generacja jednośladu, w której wprowadzono wiele usprawnień.

Zakorkowane miasta najlepiej pokonuje się na dwóch kółkach, które pozwalają szybko i sprawnie przemieszczać się z miejsca na miejsce. Dojazdy do pracy mogą jednak sprawiać pewien problem, szczególnie w upalne lato, gdyż na miejsce docieramy mocno spoceni. Nie wyglądamy już tak świeżo, co w przypadku kontaktów z klientami nie jest dobrym rozwiązaniem.

Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się jednoślady zasilane prądem, na których jeździ się bez wysiłku. Jednym z ich producentów jest belgijska firma Cowboy, która właśnie zapowiedziała trzecią jego generację. Model nazywa się Cowboy 3 i wprowadzono w nim szereg usprawnień, a także zaktualizowano firmową aplikację wzbogacając ją o nowe funkcje.

Pojazd charakteryzuje się bardzo minimalistycznym wzornictwem, pod którym kryje się nowoczesna technologia. Wyposażono go w wyjmowaną baterię, która zlewa się z ramą i jest praktycznie niewidoczna. Jej pojemność wynosi 360 Wh, więc na jednym ładowaniu pozwala przejechać dystans niemal 70 km. Jej ponowne napełnienie zajmuje natomiast 3,5 godziny.

rower elektryczny

W rowerze zastosowano również karbonowy pas napędowy, który nie wymaga żadnego serwisu przez niemal 30 tys. km. Dodatkowo zamontowano w nim nowe przełożenia, dzięki którym jazda pod górę jest znacznie szybsza i wygodniejsza. Natomiast opony odporne na przebicie zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy. A dzięki większej powierzchni styku z drogą, zwiększa się też wygoda jazdy.

Cowboy 3 współpracuje z mobilną aplikacją, która dostała kilka nowych funkcji. Posiada m.in., automatyczne odblokowanie roweru gdy wykryje zbliżającego się właściciela. Ma też alarm przeciwkradzieżowy oraz wykrywanie wypadków. Dodatkowym autem jest dostęp do map prezentujących jakość powietrza.

Rower elektryczny Cowboy 3 na europejskie rynki trafi już pod koniec lipca w cenie 2290 euro. Do wyboru będą trzy wersje kolorystyczne

Źródło

You may also like...