Cyberpunk 2077: Sony zwróci pieniądze użytkownikom PS4 i PS5

Sony ogłosiło, że posiadacze PS4 i PS5 mogą otrzymać zwrot pieniędzy za grę Cyberpunk 2077. Polska produkcja jest bowiem mocno niedopracowana i słabo zoptymalizowana.

Cyberpunk 2077 to bez wątpienia jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji ostatnich lat, a zainteresowanie nią jest tym większe, że jest to polska gra. Niestety szumnie zapowiadany tytuł okazał się mocno niedopracowany, szczególnie w wersji wydanej na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Użytkownicy obu platform nie są zadowoleni z zakupionej gry, narzekając na mnóstwo bugów oraz słabą optymalizację. Posiadacze PS4 twierdzą, że nawet grając w rozdzielczości 720p, płynność animacji wynosi zaledwie 15 kl./s. To praktycznie uniemożliwia zabawę i sprawia, że tytuł na który wydano niemało pieniędzy jest bezużyteczny. Dla użytkowników jest to więc niezwykle frustrująca sytuacja, tym bardziej że Sony nie prowadzi polityki zwrotów.

Cyberpunk 2077 zaliczył sporą wpadkę

Wygląda jednak na to, że japoński koncern nie zostawi swych klientów na lodzie i zamierza zwrócić im pieniądze za zakupiony produkt. Jeśli więc nie jesteś zadowolony z nabytej gry, możesz zgłosić się do koncernu by odzyskać pieniądze. Nie wiadomo jak duża może być skala zwrotów. Ale Sony nie jest instytucją charytatywną i na pewno spróbuje odzyskać pieniądze od dewelopera.

Na serwisie Reddit pojawiły się informacje sugerujące, iż japoński koncern ma spore problemy z CD Projekt RED. Szukał bowiem możliwości otwarcia skargi biznesowej, ale na razie są to jedynie niepotwierdzone plotki.

Z tego co nam wiadomo, to deweloper pracuje nad dużymi poprawkami, które mają naprawić konsolowe wersje gry. Można jednak spodziewać się ich dopiero w styczniu oraz lutym przyszłego roku. O ile rzecz jasna nie pojawią się po drodze jakieś przeszkody. Na szczęście CD Projekt RED również oferuje zwrot pieniędzy. Co więcej, przedłużył też okres podczas którego można starać się o ich odzyskanie.

Najłatwiej jest o zwrot w przypadku cyfrowych wersji na PlayStation oraz Xboxa. Gorzej jest z wersją pudełkową. W takim wypadku konsument musi skontaktować się ze sklepem, w którym nabył, albo bezpośrednio ze studiem pod adresem helpmerefund@cdprojektred.com. Pieniądze można jednak odzyskać tylko do 21 grudnia bieżącego roku.

Cyberpunk 2077

Źródło

You may also like...