Czapka z funkcją ładowania urządzeń mobilnych

Firma SolSol opracowała nietypową czapkę dla użytkowników urządzeń przenośnych. Typowa bejzbolówka została w taki sposób zmodyfikowana, by produkować energię potrzebną do ich zasilania.

Posiadacze smartfonów nieustannie cierpią na deficyt energetyczny, gdyż ich urządzenia wyczerpują baterię w szybkim tempie i potrzebują ciągłego ładowania. Oczywiście problem ten rozwiązują powerbanki, ale istnieją też znacznie ciekawsze rozwiązania.Jednym z nich może być czapka wyprodukowana przez firmę SolSol. Na pierwszy rzut oka to typowa bejzbokówka z daszkiem, którą można dostać w wielu sklepach odzieżowych. W tym wypadku mamy jednak do czynienia z czymś zupełnie innym, mianowicie własną elektrownią słoneczną.

Produkt wyposażono bowiem w ogniwa fotowoltaniczne umieszczone na górnej części daszka, które wytwarzają energię elektryczną, umożliwiająca ładowanie urządzeń z bateriami o pojemności do 200 mAh. Nie jest to więc sprzęt, którym naładujemy nowoczesny smartfon, ale np. smartwatcha lub przenośny głośnik jak najbardziej. Niestety produkt ma sporą wadę. Czapka nie posiada bowiem wbudowanych akumulatorów, gdyż byłaby zbyt ciężka. Musi więc przekazywać energię bezpośrednio i nie można jej np. wykorzystać pod koniec dnia.

Gadżet dostępny będzie w wielu kolorach i stylach, a kosztować ma 56 dolarów. Więcej informacji na jego temat uzyskacie na stronie producenta.

Źródło: Solsolhat.com

You may also like...