Darmowe BMW M5 za polubienie fanpage

Użytkownicy Facebooka powinni już się nauczyć, że nie ma nic za darmo i jeśli jakiś fanpage rozdaje atrakcyjne produkty o dużej wartości, tylko za polubienie profilu oraz podzielenie się zdjęciem, to zawsze jest to przekręt.

Polscy użytkownicy tego portalu społecznościowego nabierali się ostatnio na iPhony, które rzekomo ze względu na brak folii na wyświetlaczu, nie mogły trafić do sprzedaży. Oczywiście był to zwykły przekręt polegający na tworzeniu farmy fanów, którzy następnie byli szybko sprzedawani.

Mogłoby się wydawać, że internauci nauczeni doświadczeniem, nie będą się już nabierać na podobne oszustwa i zaczną z dala omijać fanpage oferujące im bardzo cenne towary praktycznie za nic. Okazuje się jednak, że chciwość u wielu wyłącza logiczne myślenie i powoduje, że lecą do oszustwa jak pszczoły do miodu.

Media ostrzegają o kolejnym przekręcie, którego celem jest zebranie dużej ilości fanów. Do użytkowników na całym świecie rozsyłana jest wiadomość, pochodząca rzekomo od koncernu BMW. Możemy w niej przeczytać, że w związku z premierą nowego modelu BMW M5, 31 października losowo zostanie wybrana jedna osoba, która otrzyma za darmo to sportowe auto. Wystarczy tylko polubić fanpage, podzielić się zdjęciem oraz w komentarzu podać kolor auta. Oczywiście tak naprawdę nie ma żadnego konkursu, ani żadnego BMW M5. Oszuści wykorzystują po prostu naiwność internautów, by zdobyć fanów.

W sieci pojawiło się już kilka stron bazujących na podobnym schemacie. Jedna z nich nazywa się “New Promo M5” natomiast inna po prostu “Promo M5”. Pierwsza z nich dopiero ruszyła, jednak druga w krótkim czasie zdążyła już zebrać ponad 10,000 lajków, co tylko potwierdza teorię o chciwości.

Jeżeli więc otrzymacie taką wiadomość, lub natraficie na podobny profil, to pamiętajcie, że nie dostaniecie żadnego BMW.

Źródło: Yahoo.com

You may also like...