Diabelskie przesłanie w ścieżce dźwiękowej Dooma

Twórcy gier wideo uwielbiają zaszywać w swych produkcjach tzw. easter eggs. Są to skrzętnie ukryte żarty, których odnalezienie zajmuje nieco czasu. Taki żart znajduje się również w wydanej niedawno grze Doom i jest to prawdziwie diabelskie przesłanie.

Może to Was zaskoczy, ale w ścieżce dźwiękowej najnowszej odsłony kultowej strzelanki, ukryto demoniczne przesłanie. Znajdziemy je w jednym z utworów, z której składa się ścieżka dźwiękowa, a jego tytuł brzmi Cyberdemon.

Odkrycie tego konkretnego easter egga nie jest bynajmniej zadaniem łatwym, gdyż wymaga posiadania specjalistycznych narzędzi. A to pokazuje, że autorzy bardzo się natrudzili, by coś takiego stworzyć. Po analizie wspomnianego kawałka przy pomocy spektrogramu, na wykresie częstotliwości można zauważyć pentagram oraz cyfry 666. Jak wiemy, są one tradycyjnie uznawane za znak szatana.

Sam pomysł umieszczania ukrytych obrazków nie jest nowy i w przeszłości wykorzystywano go już kilkukrotnie. Ale musimy przyznać, że doskonale pasuje do gry o tak demonicznych klimatach jaką jest Doom. A jeśli nie posiadacie jeszcze Dooma, to nic nie stoi na przeszkodzie, by go kupić. Z trybem multiplayer i w bardzo atrakcyjnej cenie dostaniecie go tutaj.

Doom

Źródło: Reddit.com

You may also like...