Diesel pokazał smartwatch z Android Wear

Znana marka odzieżowa Diesel, pokazała pierwszy smartwatch z Android Wear. Zegarek kosztować ma 325 dolarów, a jego producentem jest firma Fossil.

Diesel znany jest przede wszystkim z produkcji modnej odzieży dla młodzieży, ale teraz poszerzył swój asortyment o nowy smartwatch. Produkt nazywa się On Full Guard i działa na platformie Android Wear 2.0.

Oczywiście Diesel nie jest jego producentem, lecz jedynie sygnuje go własną marką. Sprzęt pochodzi bowiem od firmy Fossil, która ma doświadczenie w produkcji urządzeń noszonych. Zegarek posiada procesor Qualcomm Snapdragon 2100, jego 48 mm obudowa jest wodoodporna (norma IP67), a dodatkowo ma ekran AMOLED.

Interesujące jest natomiast jego oprogramowanie, które wydaje się być bardzo funkcjonalne. Ciekawa jest funkcja “Nie przeszkadzać”, która całkowicie ściemnia wyświetlacz. W momencie gdy dostaniemy powiadomienie, pojawi się na nim wirtualne pęknięcie. Im więcej będzie powiadomień, tym pęknięcie stanie się mocniejsze, co w ten sposób ma zwrócić uwagę użytkownika. Kolejna z funkcji to mgła, która zasnuje wyświetlacz, gdy zegarek długo pozostanie nieaktywny.

Diesel On Full Guard pojawi się w sprzedaży już 25 września i kosztować ma 325 dolarów. Do wyboru będzie kilka wariantów kolorystycznych obudowy oraz kilka rodzajów skórzanych pasków i metalowych bransolet.

Android Wear

Źródło: Engadget.com

You may also like...