Disney uczyni z ludzi przekaźniki audio

Firmy działające w sektorze elektroniki użytkowej, coraz mocniej lansują technologię przekazywania dźwięku bezpośrednio przez nasze kości i tak działać ma m.in. Google Glass. Disney również pracuje technologią przekazywania dźwięku, aczkolwiek w nieco inny sposób.

Disney Research opracowało technologię o nazwie Ishin-Denshin, która ma na celu przekazywanie dźwięku z jednej osoby do drugiej, poprzez dotknięcie palcem jej ucha.

Można powiedzieć, że to idealny sposób dla szpiegów, którzy będą mogli porozumiewać się w sposób całkowicie bezpieczny, bo ruch ust można odczytać, dźwięk zapisać, a nawet szept da się rozszyfrować. Tymczasem opracowana przez laboratoria Disney’a technologia, jest jeszcze bardziej osobista od szeptu, gdyż pozwala by dźwięk o niskim natężeniu i wysokim napięciu, był transmitowany przez jedne ciało do drugiego.

Poniższe wideo pokazuje, jak wspomniana technologia funkcjonuje w praktyce. Ale do czego taki wynalazek może być przydatny? Na pewno jest to interesujący gadżet, tylko czy funkcjonalny? Dla zwykłych ludzi raczej nie, ale niewykluczone, że wojsko już znalazłoby dla niego jakieś zastosowanie.

Źródło: Disneyresearch.com

You may also like...