Dolfi – ultradźwiękowe pranie

Jeden z niemieckich startupów opracował system, dzięki któremu pranie delikatnych rzeczy nie będzie wiązało się z ryzykiem ich uszkodzenia. Stworzona przez nich technologia nazywa się Dolfi i do prania wykorzystuje ultradźwięki, które bardzo efektywnie czyszczą włókna ze wszelkich zabrudzeń.

Ultradźwięki to jeden z najbardziej efektywnych systemów czyszczenia, który pozwala dokładnie pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń. Wykorzystywane są m.in. prze jubilerów do czyszczenia biżuterii, a także w sonicznych szczoteczkach do zębów. Taka sama technologia została teraz użyta również w urządzeniu o nazwie Dolfi.Dolfi to niewielki gadżet przypominający z wyglądu typowe mydło, w rzeczywistości jest generatorem ultradźwięków. Wystarczy go tylko włożyć do pralki razem z brudnymi ubraniami, a urządzenie emitując ultradźwięki, znacznie podniesie efektywność prania. Co więcej, będzie ono dużo łagodniejsze dla tkanin, co jest szczególnie pożądane w przypadku delikatnych ubrań.

Producent zapewnia, że Dolfi pozwala oszczędzić aż 80% energii w porównaniu do tradycyjnego prania, a przy okazji nie niszczy tkanin. Jest też na tyle małe, że można go wykorzystywać do prania ubrań również w podróży.

Dolfi kosztuje 109 dolarów i jest już dostępne w sprzedaży. Na stronie Indiegogo znajdziecie więcej informacji na temat tego niezwykłego urządzenia.

Źródło: Indiegogo.comYou may also like...