Domowa elektrownia Bluetti AC200MAX przyda się podczas zaników prądu

Bluetti wprowadza na europejski rynek kolejny domowy generator Bluetti AC200MAX. Produkt posiada akumulator o pojemności 2084 Wh i kosztuje 2399 euro.

Nasza domowa elektronika nie lubi nagłych przerw w dostawach energii, a w szczególności domowe komputery, które mogą się szybko zepsuć. Jeśli więc w Waszym miejscu zamieszkania często występują takie przerwy, warto zaopatrzyć się w zapasowe źródło energii. Zwykły UPS często nie wystarcza, gdyż oprócz komputera niekiedy musimy zasilić inne urządzenia. Wówczas przyda się domowy generator, taki jak Bluetti AC200MAX.

Produkt pojawił się właśnie na rynku europejskim i dysponuje wbudowanym akumulatorem LiFePO4 o pojemności 2084 Wh, a także szeregiem gniazd do podłączenia urządzeń. Sprzęt posiada cztery wyjścia AC, dwa 18 W porty USB-A, 100 W port USB-C oraz dwie 15 W maty indukcyjne do bezprzewodowego ładowania.

Tak duża pojemność urządzenia, pozwoli nam równocześnie zasilać kilka różnych sprzętów, zapobiegając np., rozmrożeniu lodówki. Według producenta, urządzenie może bowiem zasilać 150 W lodówkę prze 28 godzin. To w zupełności wystarczy, by elektrycy poradzili sobie z usunięciem ewentualnej awarii linii przesyłowej.

Sprzęt posiada falownik o mocy 2200 W i oferuje aż siedem sposobów ładowania wbudowanego akumulatora. Można oczywiście użyć prądu z sieci, z zapalniczki samochodowej, a także wykorzystać 900 W panele solarne. A jeśli pojemność urządzenia okaże się zbyt mała, by zaspokoić nasze potrzeby, można je rozbudować o dwie dodatkowe baterie. Łącznie możemy więc mieć do dyspozycji pojemność aż 8192 Wh.

Sprzęt może się szczególnie przydać latem, by zasilać wentylatory lub klimatyzację pracującą w naszym domu, która schłodzi go podczas upałów. W połączeniu z panelami solarnymi, schłodzimy się praktycznie za darmo.

Obecnie na Bluetti AC200MAX obowiązuje w Europie promocja, dzięki której urządzenie oferowane jest w cenie 2089 funtów. To aż 310 euro rabatu w porównaniu do oficjalnej ceny urządzenia ustalonej na 2399 euro.

Bluetti AC200MAX

Źródło

You may also like...