Z nową bronią DroneShield pozbędziemy się każdego drona

Firma DroneShield zaprezentowała nową broń przeciwko dronom. Gadżet nazywa się DroneGun MkIII i dzięki małej masie oraz rozmiarom, można go obsługiwać jedną dłonią.

Drony służą nie tylko do zabawy, ale też mogą pełnić ważne zadania, jak inspekcja wysokich konstrukcji czy monitorowanie plonów na polu. Niestety ich duża dostępność sprawia, że stają się również sporym problemem. Latanie nimi w pobliżu lotnisk stwarza bowiem ogromne zagrożenie dla samolotów, a nie są to bynajmniej rzadkie przypadki. W zeszłym roku głośno było o jednym z największych brytyjskich lotnisk, które na kilka dni zamknięto z powodu bezzałogowców.

DroneGun MkIII

Jak grzyby po deszczu powstają więc firmy projektujące broń przeznaczoną do zwalczania dronów. Specjalne uzbrojenie zakłóca komunikację bezzałogowca z nadajnikiem, zmuszając go do natychmiastowego lądowania. Jednym z bardziej znanych producentów takich gadżetów jest firma DroneShield, która pokazała właśnie swój najnowszy produkt o nazwie DroneGun MkIII.

DroneGun MkIII

Jest to już kolejna generacja uzbrojenia, która korzysta z tej samej technologii zakłócającej. Ten model jest mniejszy (63 x 40 x 20 cm) oraz lżejszy (1,95 kg), więc można go obsługiwać jedną dłonią. Ma jednak mniejszy zasięg, więc trzeba bardziej zbliżyć się do bezzałogowca, którego chcemy uziemić. Wcześniejsze modele działały na odległość 1 i 2 km, a tymczasem DroneGun MkIII działa na maksymalnie 500 metrów.

DroneGun MkIII

Bateria urządzenia wystarczy na godzinę działania, natomiast sam sprzęt jest dostarczany w poręcznej walizce, w której można je bezpiecznie transportować. Na razie jednak mogą go kupić tylko rządowe agencje, gdyż gadżet nie ma jeszcze oficjalnych certyfikatów.

DroneGun MkIII

DroneGun MkIII

Źródło: Droneshield.com

You may also like...