DxOmark przetestowało aparat w Galaxy Note 8

Specjaliści z DxOmark ocenili jakość zdjęć robionych przez Galaxy Note 8. Telefon znalazł się na pierwszym miejscu, razem z modelem iPhone 8 Plus.

Całkiem niedawno informowałem, że specjaliści z witryny DxOmark, przetestowali aparat w modelu iPhone 8 Plus. Są to fachowcy zajmujący się sprawdzaniem aparatów fotograficznych instalowanych w nowych smartfoanch i oceniania ich pod kątem jakości zdjęć oraz wideo.

Aparat w nowym smartfonie Apple okazał się tak dobry, że iPhone 8 Plus trafił na pierwsze miejsce zestawienia. Pozycją lidera nie nacieszył się jednak zbyt długo, gdyż strona przetestowała właśnie model Galaxy Note 8, który także trafił na pierwsze miejsce, obok iPhone’a.

Galaxy Note 8 jest pierwszym smartfonem w nowym systemie oceniania DxOmark, który dostał 100 punktów w podkategorii zdjęć. Sprzęt wykonuje doskonałe fotki zarówno przy mocnym i słabym świetle, zachowując na nich dużą ilość szczegółów. Niestety nie zawsze wychodzą one idealne, nawet przy zastosowaniu technologii HDR.

Galaxy Note 8

Aparat ma również bardzo dobry zoom i nawet przy 8-krotnym przybliżeniu zdjęcia zachowuje dużą ilość detali. Choć oczywiście jest ich mniej niż przy słabszym przybliżeniu. Przy słabej ilości światła lepiej jednak nie używać dużego zoomu, gdyż zdjęcia nie wychodzą wówczas najlepiej. Telefon potrafi też bardzo dobrze rozmazywać dalszy plan, co sprawia, że zdjęcia wyglądają jeszcze lepiej.

Galaxy Note 8

Niestety w kwestii jakości wideo jest już nieco gorzej. Owszem, filmy nadal są dobrej jakości, ale mogłaby być ona nieco wyższa.

Z pełnym testem specjalistów, zapoznacie się na tej stronie.

Źródło: Dxomark.com

You may also like...