DxOMark porównało aparat Google Pixel 3a z konkurencyjnymi smartfonami

Eksperci z serwisu DxOMark przetestowali aparat smartfona Google Pixel 3a. Sprawdzili jak wypada na tle innych modeli takich jak Pixel 3 oraz iPhone XR.

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia każdego smartfona jest aparat. Dla wielu osób jest on tak istotny, że nabywając nowy sprzęt kierują się właśnie jakością wykonywanych zdjęć oraz filmów. Jeśli więc chcemy wiedzieć jakie fotki robi interesujący nas model, to udajemy się na stronę serwisu DxOMark, który dogłębnie testuje je pod tym kątem.

Specjaliści wzięli właśnie na swój warsztat model Google Pixel 3a, któremu przyznali 100 punktów. Nie był to jednak zwykły test, gdyż smartfon porównano z innymi modelami, mianowicie Pixel 3 oraz iPhone XR.

Najnowsze dzieło inżynierów Google doceniono przede wszystkim za ekspozycję, choć w przypadku scen o wysokim kontraście czasem zawodziła. iPhone XR potrafił nieco lepiej uchwycić detale w zacienionych miejscach. Aparat dobrze też radzi sobie z reprodukcją barw. Jednakże zdjęcia wykonywane w pomieszczeniach oraz przy słabym oświetleniu mają nieco zauważalną różową poświatę.

Mocnym punktem smartfona jest poziom detali oraz redukcja szumów na zdjęciach. Nieco gorzej jest natomiast w przypadku zdjęć portretowych i poprzedni model był pod tym względem nieco lepszy. Nieco punktów odjęto za artefakty pojawiające się na obrazach, a także spadek jakości na obrzeżach klatki. Pojawiły te obejmują również ghosting oraz przebarwienia obramowania.

Google Pixel 3a

Eksperci pochwalili natomiast szybkość i dokładność autofokusa, działającego sprawnie w każdych warunkach oświetleniowych. Testy wideo wykazały natomiast zauważalne niedoświetlenie w słabszym świetle, co również wpłynęło na końcowy wynik.

Google Pixel 3a

Eksperci podkreślili też, że smartfony z pojedynczą kamerą nie mogą już równać się z modelami posiadającymi podwójne lub potrójne aparaty. Należy to mieć na uwadze podczas kupowania telefonu. Jeśli jednak nie chcemy wydać na smartfona zbyt dużych pieniędzy, to Google Pixel 3a może być ciekawą propozycją.

Z pełną treścią testu zapoznacie się na tej stronie.

Źródło: Dxomark.com

You may also like...