eBay obniża prowizję, by walczyć z Amazonem

Dotychczas handlowanie na eBay’u nie miało większego sensu, bo w połączeniu z opłatami z PayPala, prowizje od sprzedaży towarów potrafiły sięgnąć nawet 17 procent! Dlatego rynek zaczął podbierać Amazon, więc eBay zdecydował się na obniżenie prowizji.

Popularna strona aukcyjna upraszcza tabelę prowizji, usuwając z niej niektóre pozycje, więc w rezultacie tych działań, handlowcy sprzedający tam towary powinni nieco zaoszczędzić.
Wprowadzono też kilka zmian, które spodobają się szczególnie małym sprzedawcom, nie oferującym więcej niż 12,250 przedmiotów miesięcznie, którzy obecnie będą mogli wystawić miesięcznie do 50 przedmiotów, bez żadnej prowizji. Niestety od pozostałych eBay nadal bierze aż 10 procent prowizji od sprzedaży.

Więksi sprzedawcy także powinni na tym skorzystać, ponieważ w ich przypadku średnia prowizja dotychczas wynosiła 11 procent, a teraz w zależności od produktu, wyniesie od 4 do 9 procent. Zmiany zaczną wchodzić w życie już od 16 kwietnia.

Widocznie masowe odejścia użytkowników do Amazonu sprawiły, że zarząd eBay’a poszedł po rozum do głowy i uznał, że golenie handlowców do kości, nie jest dobrym pomysłem. W zasadzie trudno się dziwić odejściom sprzedawców, jeśli mają zapłacić aż 17 procent prowizji (łącznie z opłatami od PayPala), to przecież nie wyłożą tego z własnej kieszeni, lecz zwiększą cenę produktu. A to oznacza, że towar na eBay’u musi być droższy.

Źródło: Reuters.com

You may also like...