Nie lubisz mycia okien? Ecovacs Winbot W1 Pro Cię w tym wyręczy

Ecovacs wprowadza na europejskie rynki najnowszego robota do mycia okien. Winbot W1 Pro na jednym ładowaniu umyje 20 mkw. szyb i kosztuje 449 euro.

Wiosna to dla wielu czas porządków, a w szczególności mycia okien mocno zabrudzonych po zimie. Można to zrobić samodzielnie, jednak jest to czynność dość męcząca i czasochłonna, więc nie każdy to lubi. Na szczęście istnieją nowinki technologiczne, które mogą nas wyręczyć i wziąć na swe barki ten nieprzyjemny obowiązek.

Ecovacs Winbot W1 Pro umyje nasze okna

Taką nowinką jest Winbot W1 Pro, najnowszy robot firmy Ecovacs, który właśnie trafił na europejskie rynki. To maszyna działająca na podobnej zasadzie co automatyczne odkurzacze, lecz zamiast sprzątać podłogi zmywa nasze okna. Wyposażono ją w wydajny silnik o mocy ssania 2800 Pa, a także antypoślizgowe i odporne na kurz rolki napędowe, dzięki którym przykleja się do szyby w czasie pracy. Dla bezpieczeństwa, producent dodaje jeszcze specjalną linę, gdy maszyna ma pracować na zewnątrz. Dzięki temu w razie awarii nie spadnie nikomu na głowę.

Urządzenie o wymiarach 30 x 40 x 7.75 cm i masie 1,5 kg, automatycznie czyści duże okna, najpierw spryskując je płynem, a następnie zbierając wodę. Wyposażono je również w cztery czujniki wykrywania krawędzi oraz technologię antykolizyjną. Dba ona o oto, by robot nie spadł, ani nie uderzał w klamkę okna.

Robot posiada również zbiornik na wodę o pojemności 60 ml, z czujnikiem napełnienia, który po opróżnieniu wyśle powiadomienie do firmowej aplikacji. Robot wówczas wstrzymuje pracę dopóki nie napełnimy zbiornika, wznawiając ją w tym samym miejscu, w którym ją przerwał. Dzięki specjalnej technologii maszyna może jednorazowo wyczyścić do 20 m2. szyb.

Maszyna nie potrzebuje do zasilania z sieci. Producent zainstalował 650 mAh baterię, która na jednym ładowaniu wystarczy na około 30 minut pracy. Natomiast technologia WIN-SLAM 3.0 umożliwia dopasowanie działania sprzętu do indywidualnych potrzeb. Oferuje bowiem trzy tryby pracy, a dodatkowo można sterować nim ręcznie za pomocą aplikacji mobilnej lub komend głosowych.

Winbot W1 Pro można już kupić w niektórych krajach europejskich, w tym Francji, Włoszech oraz Niemczech. Maszyna dostępna jest w cenie 449 euro.

Winbot W1 Pro

Źródło

You may also like...