Ekrany OLED wyposażeniem iPhone dopiero od 2018 roku

Media sugerują, że ekrany OLED będą standardowo montowane we wszystkich modelach iPhone’a dopiero od przyszłego roku. Na razie otrzyma je tylko jeden model

.

Mówi się już od jakiegoś czasu, że Apple chce w całości przestawić się na ekrany OLED i porzucić przestarzałą nieco technologię LCD. W tym roku jednak taki ekran otrzyma tylko model iPhone 8, natomiast dwa pozostałe pozostaną przy dotychczasowym wyposażeniu.

Koncern liczy jednak na to, że wkrótce wszystkie modele będą posiadały panele zapewniające znacznie lepszą jakość obrazu. Z przecieków opublikowanych przez japońską gazetę Nikkei wynika jednak, że nastąpi to dopiero w 2018 roku.

Zdaniem redaktorów w przyszłym roku amerykański koncern również planuje wprowadzić na rynek trzy modele iPhone’a. Jeden z nich będzie następcą iPhone’a 8, natomiast dwa pozostałe będą nowymi wersjami iPhone’a 7s oraz 7s Plus. I one wszystkie dostaną panele OLED.

Przejście na nową technologię nie nastąpi więc od razu, ale gdy ten moment nadejdzie, produkty Apple wiele na tym zyskają. Wreszcie jej smartfony będą oferować wyższą rozdzielczość obrazu oraz znacznie lepszą jego jakość.

Ekrany OLED

Źródło: Nikkei.com

You may also like...