Elektroniczny papieros eksplodował mężczyźnie w twarz

Elektroniczne papierosy miały być prawdziwym zbawieniem dla palaczy, chroniąc ich zdrowie oraz kieszeń. Tymczasem okazuje się, że nie tylko zawierają wielokrotnie więcej substancji kancerogennych. Mogą także stanowić bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia, eksplodując prosto w twarz.

Amerykańska stacja Fox5 donosi o przypadku eksplozji e-papierosa, którego doświadczył pewien mężczyzna z kalifornijskiego miasta Ramona. Incydent miał miejsce kilka dni temu w lokalnym sklepie Stage Stop Liquor Store. Wybuch był tak silny, że nie tylko poparzył pracownika sklepu, lecz także spowodował uszkodzenie wyposażenia. Eksplodująca obudowa urządzenia zachowała się niczym granat, siejąc odłamkami na wszystkie strony. Część z nich pokaleczyła mężczyźnie twarz oraz zniszczyła szklaną gablotę znajdującą się w lokalu.

Mężczyzna został zabrany do szpitala, zaś jego stan określany jest obecnie jako krytyczny. Szczątki papierosa zostały zebrane i zostaną teraz poddane drobiazgowemu badaniu, które ma ustalić przyczyny eksplozji.

Thomas Kiklas, reprezentujący Tobacco Vapor Electronic Cigarette Association twierdzi, że przypadki eksplozji elektronicznych papierosów nie są wcale tak rzadkie. Od 2007 roku zarejestrowano ich przynajmniej tuzin i powodowały wówczas drobne poparzenia oraz wzniecały niewielkie pożary. Jednak nigdy wcześniej e-papieros nie spowodował tak poważnych obrażeń. Owszem, znajduje się w nich zawodna bateria, taka jak w laptopach, czy smartfonach, która potrafi wybuchać w najmniej spodziewanym momencie. Ale jest ona na tyle mała, że nie powinna stanowić zagrożenia.

Problem z elektronicznymi papierosami wydaje się być jednak bardzo poważny. W styczniu Federalna Komisja Lotnictwa zasugerowała liniom lotniczym, by pouczały pasażerów, iż takie urządzenia należy trzymać wyłącznie w bagażu podręcznym. W przeszłości zdarzyło się bowiem kilka incydentów, gdy e-papierosy przewożone w luku bagażowym, zapaliły się powodując konieczność ewakuacji pasażerów.

Elektroniczne papierosy

Źródło: Fox5sandiego.com

You may also like...