Enko – buty do biegania z amortyzacją

Producenci obuwia wymyślają różne systemy amortyzacji stopy. Dotąd chyba jeszcze żadna firma nie wpadła na to, by wyposażyć buty do biegania w amortyzatory podobne do tych, w które wyposażane są rowery lub motocykle.

Sprzęt dla biegaczy staje się coraz bardziej zaawansowany i można powiedzieć, że do jego produkcji stosuje się już technologię niemalże kosmiczną. Przykładem takiego produktu są najnowsze buty do biegania stworzone przez firmę Enko. Jak widać na załączonym obrazku, dysponują systemem amortyzacji zbliżonym do tego znanego z jednośladów.

Wbrew pozorom tak oryginalne rozwiązanie ma dużo sensu, gdyż nie tylko chroni stopę biegacza przed urazami, lecz także magazynuje. A następnie oddaje energię, zwiększając w ten sposób szybkość biegu.

W teorii w czasie biegu, gdy stopa uderza w ziemię, energia jest rozpraszana i bezpowrotnie tracona. System zastosowany przez Enko, magazynuje ją w momencie postawienia stopy na ziemi. A następnie oddaje po jej uniesieniu, zwiększając w ten sposób moment. Amortyzatory mogą naturalnie zostać dopasowane do wagi użytkownika. Dodatkowo posiadają dwa tryby pracy: bieg oraz chód, pomiędzy którymi można się dowolnie przełączać.

Konstruktorzy tego niezwykłego obuwia zbierają na Indiegogo fundusze na rozpoczęcie jego produkcji. Jeśli zgromadzą wystarczające środki, produkt trafi do sklepów już w sierpniu tego roku.

buty do biegania

buty do biegania

Źródło: Indiegogo.com

You may also like...