Epson LS500: kino w każdym mieszkaniu

Epson pokazał właśnie nowy laserowy projektor krótkiego rzutu do domowego kina. Epson LS500 oferuje rozdzielczość 4K Ultra HD i może wyświetlać obraz o przekątnej 120″.

Rynek krótkoogniskowych projektorów rozwija się w szybkim tempie, a na rynku pojawiają się kolejne modele umożliwiające stworzenie kina nawet w małym pomieszczeniu. Zaletą tego typu sprzętu jest bowiem możliwość wyświetlania obrazu o dużej przekątnej w niewielkiej odległości od ściany.

Kolejnym tego typu projektorem, który właśnie trafił do sprzedaży jest Epson EpiqVision Ultra LS500. To laserowy projektor 4K Ultra HD, który wyświetli nam obraz o maksymalnej przekątnej 120″. A co ważne zrobi to z odległości kilkunastu centymetrów od ściany lub ekranu.

Epson LS500

Ten nowoczesny sprzęt wspiera 10-bitowy HDR i zapewnia obraz o jasności aż 4000 lumenów. Będzie więc miał wysoką jakość nawet w słoneczny dzień. Zastosowana w urządzeniu technologia 3LCD gwarantuje także wysoki poziom kontrastu oraz bardzo głęboką czerń. Natomiast 12-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy, w czasie rzeczywistym pozbędzie się wszelkich artefaktów spowodowanych kompresją obrazu.

Projektor osiada też 18 Gbps HDMI 2.0 z ARC, kompatybilne z niemal wszystkimi formatami kolorów oraz większością treści 4K HDR 60 Hz. Wbudowano w niego również platformę Android TV, która zapewnia bezpośredni dostęp do wszystkich aplikacji wspieranych przez ten system.

Epson LS500

Epson LS500 możemy zakupić w internetowym sklepie producenta, gdzie dostępny jest w dwóch wersjach. Pierwsza wyświetlająca obraz o przekątnej 100″ kosztuje 4999 dolarów, zaś druga 120″ kosztuje 5999 dolarów.

Źródło

You may also like...