Essential Phone sprzedany w 50 tys. sztuk

Wprowadzony niedawno na rynek Essential Phone, nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Smartfon dotychczas sprzedał się w liczbie nieco ponad 50 tys. sztuk.

Parę miesięcy temu do sprzedaży trafił zapowiadany od dawna Essential Phone. To smartfon opracowany przez Andy Rubina, współtwórcę systemu operacyjnego Android, więc oczekiwania klientów wobec nowego sprzętu były bardzo wysokie.

Wielu liczyło bowiem, że człowiek odpowiedzialny za stworzenie najpopularniejszego systemu mobilnego na świecie, zaoferuje produkt wyposażony w funkcje, których nie mają rywale. Telefon zawiódł jednak oczekiwania na całej linii i po jakimś czasie dowiedzieliśmy się, że znalazł jedynie 5000 nabywców.

Od tamtej pory minęło trochę czasu, lecz wygląda na to, że Essential Phone nadal nie sprzedaje się tak, jak oczekiwałby tego producent. Z najnowszych informacji wynika bowiem, że sprzęt znalazł jedynie nieco ponad 50 tys. nabywców. Nie jest to oficjalny wynik, gdyż pochodzi ze sklepu Google Play Store i dotyczy liczby pobrań aplikacji Essential Camera.

Nie jest więc zbyt dokładny, lecz orientacyjnie pokazuje ile dotąd sprzedało się tych smartfonów. Jak widać, klienci nie chcą go nabywać, mimo że już dwukrotnie obniżono jego cenę.

Essential Phone

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...