Exynos 8895 zaprezentowany

Samsung oficjalnie zaprezentował swój najnowszy układ do urządzeń mobilnych. Procesor Exynos 8895 znajdziemy prawdopodobnie już w nadchodzącym flagowcu Galaxy S8 oraz Galaxy S8 Plus.

Kilka dni temu pojawiły się przecieki dotyczące najnowszego układu Samsunga z rodziny Exynos, który zapewne jeszcze w tym roku pojawi się w nowych modelach telefonów tej firmy. Wczoraj producent oficjalnie go zaprezentował, ujawniając pełne szczegóły techniczne.Na początku kilka szczegółów technicznych. Exynos 8895 jest produkowany w procesie technologicznym 10 nm FinFET z poprawioną strukturą 3D tranzystorów. Oznacza to, że jest o 27% szybszy od poprzedniego modelu oraz zadowala się 40% mniejszą ilością energii co nie tylko pozytywnie wpłynie na baterię smartfona, ale też na jego pracę, gdyż układ wydzielać będzie mniej ciepła. Wyposażono go również najnowszy modem ze zwiększoną prędkością pobierania i uploadu danych, jak również mocny GPU, stworzony do 4K i VR.

Exynos 8895 jest 64-bitowym procesorem ośmiordzeniowym, posiadającym na wyposażeniu jednostkę graficzną Mali-G71 MP20 oraz modem 5CA LTE. Chipset jak zawsze składa się z dwóch clusterów po cztery rdzenie. Jeden z nich opiera się na czterech rdzeniach nowej generacji zaprojektowanych przez Samsunga i przeznaczony jest do bardziej wymagających operacji. Drugi natomiast to rdzenie Cortex-A53 zaprojektowane do działań wymagających mniejszej mocy. Co ważne, dzięki systemowi Samsung Coherent Interconnect, wszystkie rdzenie mogą być aktywne w tym samym czasie i dzielić pomiędzy siebie obciążenie.

Mali-G71 MP20 zostało zaprojektowane przez firmę ARM i obsługuje multisystemowe kodeki MFC, a także oferuje poprawioną wydajność w grafice 3D, wspiera 4K UHD VR oraz pozwala rejestrować obraz w 4K przy 120 klatkach.

Exynos 8895 jest także kompatybilny z pamięcią LPDDR4x RAM i wspiera eMMC 5.1, UFS 2.1 oraz SD 3.0. Zapewnia też wsparcie dla przednich i tylnych kamer o rozdzielczości do 28 Mpix oraz wsparcie dla podwójnych kamer 28 MPix + 16 Mpix.Nowy procesor posiada również szybki Gibitowy modem LTE Cat 16 oferujący pobieranie plików z prędkością do 1 Gbps oraz wysyłanie ich z prędkością 150 Mbs. Zintegrowano z nim także systemy pozycjonowania GPS, GLONASS oraz BeiDou i wyposażono w oddzielną jednostkę dedykowaną mobilnym płatnościom używającym czytników odcisków i skanerów tęczówki do autoryzacji użytkownika.

Wkomponowano w niego również Vision Processing Unit, który rozpoznaje oraz analizuje obiekty i ruch, co przydaje się podczas nagrywania filmów i robienia zdjęć.

Nowy procesor pojawi się prawdopodobnie w europejskiej wersji modelu Galaxy S8.

Źródło: Samsung.com

You may also like...