Procesory Exynos trafią do smartfonów innych firm

Samsung chce sprzedawać produkowane przez siebie procesory Exynos także innym firmom. Będą one rywalizować z chipami MediaTeka, dominującymi na rynku urządzeń ze średniej półki.

Procesory Exynos produkowane przez Samsunga, były montowane głównie w smartfonach koreańskiego giganta, choć czasem można było je spotkać również w modelach innych firm. Swego czasu Meizu wprowadziło do sprzedaży kilka telefonów z tymi układami.

Samsung chce jednak, by jego produkty stały się bardziej powszechne, dlatego zamierza oferować je także innym producentom. Z najnowszego raportu wynika, że producent chce zwiększyć tempo wytwarzania krzemowych wafli, co pozwoli mu podnieść udział w rynku procesorów do smartfonów, szczególnie w przypadku modeli ze średniej półki. Samsung będzie mógł w ten sposób rywalizować na tym polu z MediaTekiem, który obecnie dominuje w tym sektorze rynku.

Na razie oczywiście informacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone. Ale jeśli okażą się prawdziwe, wówczas pojawi się w sprzedaży więcej tańszych smartfonów posiadających procesory Exynos.

Exynos

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...