Etui do iPhone’a ze smartfonem na Androidzie

Na Kickstarterze pojawił się wyjątkowo ciekawy projekt, który może pogodzić użytkowników iPhone’ów oraz smartfonów z Androidem. Jest to bowiem specjalna obudowa, która łączy te dwa różne od siebie systemy.

Użytkownicy smartfonów dzielą się zasadniczo na dwa obozy, mianowicie fanów systemu iOS oraz Androida. Każdy z nich chwali zalety używanego przez siebie systemu, krytykując wady rywala. Ta trwająca od lat wojna, może jednak zostać zakończona przez produkt o nazwie Eye opracowany przez firmę ESTI.Jest to niezwykła obudowa przeznaczona do iPhone’a, która łączy ze sobą sprzęt na iOS i Androidzie. Mówiąc w skrócie, obudowa ma na tylnej ściance telefon z Androidem, czyli pozwala w sumie korzystać z dwóch różnych smartfonów. Celem pomysłodawców tego niezwykłego gadżetu było zapewnienie użytkownikom możliwości równoczesnego korzystania z dwóch różnych od siebie urządzeń, dlatego wyposażono ją w dodatkowy niskobudżetowy smartfon.

Obudowa oferuje przy tym takie funkcje, jak bezprzewodowe ładowanie iPhone’a za pomocą technologii Qi, chip NFC, slot obsługujący karty microSD o pojemności 256 GB, obsługę Dual SIM (w sumie można korzystać z trzech kart), 5″ ekran AMOLED z funkcją always-on display, dodatkową baterię 2800 mAh oraz 3,5 mm gniazdo słuchawkowe.

Wprawdzie obie platformy funkcjonują niezależnie od siebie, to mogą ze sobą wchodzić w interakcję. Na przykład zdjęcia wykonane iPhonem zapiszemy na karcie microSD zlokalizowanej po stronie Androida. Z kolei Android ma dostęp do tylnej kamery iPhone’a.

Na razie trudno powiedzieć jak to wszystko będzie funkcjonować, ale pomysłodawcom już udało się zebrać na Kickstarterze 130 tysięcy dolarów na rozpoczęcie produkcji, więc będą mogli wkrótce wprowadzić obudowę na rynek. Jej premierę wstępnie zapowiedziano na sierpień, zaś najtańsza wersja kosztować ma 189 dolarów. Za wersję z łącznością 4G zapłacimy 229 dolarów.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...