Technologia Face ID może trafić do Apple Watch

Apple chce wprowadzić technologię Face ID do kolejnych urządzeń. Mówi się, że system trafi do wszystkich tegorocznych modeli iPhone’a. Ale może się też pojawić w nowej generacji Apple Watch.

Face ID jest jedną z największych nowości, którą Apple w ostatnich latach wprowadziło do swego sprzętu. Analitycy sugerują wręcz, że technologia zastosowana przez amerykańską firmę w modelu iPhone X, o co najmniej dwa lata wyprzedza wszystko co mogą zaoferować rywale.

Nic więc dziwnego, że firma z Cuperino chce wprowadzić nowe rozwiązanie do kolejnych urządzeń. Mówi się, że dostaną ją wszystkie tegoroczne modele iPhone’a, a także nowy iPad, Ale najwyraźniej koncern nie zamierza na tym poprzestać. W sieci pojawił się bowiem patent sugerujący, że nowy system może trafić także do kolejnej generacji smartwatcha Apple Watch.

Oczywiście mówimy tu tylko o patencie, co wcale nie oznacza, że Apple zdecyduje się go wykorzystać. Z drugiej jednak strony, taki system z pewnością znacznie podniósłby poziom zabezpieczeń sprzętu. A skoro producent chce go stosować na większą skalę w smartfonach oraz tabletach, to nie byłoby dużym zaskoczeniem, gdyby pojawił się też w zegarku (sprawdź ceny tego smartwatcha).

Face ID

Źródło: Patentlyapple.com

You may also like...