Facebook Lite nie będzie już dostępny na iOS

Facebook zrezygnował z dalszego wspierania odchudzonej wersji swej mobilnej aplikacji na iOS. Decyzja jest o tyle zaskakująca, że Facebook Lite miało sporo pobrań.

Nie wszędzie internet mobilny jest szybki i stabilny, więc w niektórych krajach korzystanie z sieciowych usług na smartfonach może być prawdziwą mordęgą. Dotyczy to również mediów społecznościowych, w których pełno jest zdjęć i filmów wymagających szybkiego internetu.

Aby więc ulżyć nieco użytkownikom z rynków rozwijających się, kilka lat temu Facebook stworzył odchudzoną wersję swej firmowej aplikacji. Program nazywa się Lite i posiada specjalne mechanizmy, dzięki którym można było ograniczyć ilość pobieranych na telefon danych.

Aplikacja cieszyła się dużym zainteresowaniem, gdyż w 2017 roku portal informował, że Facebook Lite ma miesięcznie 200 mln aktywnych użytkowników. Rok później dowiedzieliśmy się, że tylko wersję na Androida pobrano ponad 1 mld razy. Można więc było założyć, że aplikacja jeszcze długo będzie dostępna i wspierana przez amerykański portal.

Tym większym zaskoczeniem jest informacja, że Facebook zrezygnował z dalszego jej wspierania w wersji na iOS. Jako pierwsi zauważyli to użytkownicy z Brazylii, którym próba uruchomienia aplikacji kończyła się komunikatem o jej wyłączeniu. Media postanowiły zweryfikować te doniesienia u źródła i niestety okazały się prawdziwe. Rzecznik portalu potwierdził, że niewielka adopcja aplikacji skłoniła firmę do decyzji o zakończeniu jej wsparcia.

Wielu użytkowników systemu iOS będzie więc musiało powrócić do standardowej wersji aplikacji, jeśli nadal chcą korzystać z Facebooka.

Facebook Lite

Źródło

You may also like...