Facebook testuje platformę wideo dla nastolatków

Facebook pracuje nad nowa platformą wideo przeznaczoną dla nastolatków. Nazywa się ona LOL i umożliwi publikowanie krótkich klipów przerabianych na GIF’y.

Facebook już od jakiegoś czasu zachęca swych użytkowników do produkowania treści wideo. Teraz jednak portal idzie znaczne dalej i pracuje nad całkowicie nowym projektem przeznaczonym do publikowania tego rodzaju materiałów. Z medialnych doniesień wynika bowiem, że firma projektuje platformę o nazwie LOL, adresowaną specjalnie do nastolatków.

Nowy projekt posłuży do publikowania krótkich filmików w formie GIF’ów, a testowany jest obecnie przez wybrane osoby z kilku amerykańskich liceów. Nastolatki za zgodą rodziców, mogą uczestniczyć w sprawdzaniu funkcjonalności oferowanej przez LOL. Z przecieków wiadomo, że użytkownicy mogą uploadować do serwisu własne filmy oraz udostępniać je znajomym. Serwis ma też karuzelowe menu, pomagające znaleźć nowe treści oraz zakładkę, w której użytkownikowi polecane są nowe materiały.

Projekt jest obecnie w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Firma nie zdecydowała jeszcze czy udostępni go jako samodzielny produkt, czy jako część istniejących już serwisów oferowanych na Facebooku.

Facebook

Źródło: Techcrunch.com

You may also like...