Facebook zamyka trzy mobilne aplikacje

Facebook uznał, że posiada już zbyt dużo aplikacji. Firma postanowiła więc ograniczyć ich liczbę, zamykając trzy mobilne aplikacje, mianowicie Hello, tbh i Moves.

Był taki moment, gdy Facebook poważnie zaangażował się w podbój urządzeń mobilnych, wprowadzając na rynek wiele różnych aplikacji mobilnych, które miały ułatwić nam życie. Strategia te nie zawsze jednak osiągała sukces i niektóre z nie wzbudzały takiego zainteresowania, na jakie liczono.

Facebook postanowił więc zakończyć żywot kilku, które cieszą się najmniejszą popularnością. Firma ogłosiła właśnie, że trzy mobilne aplikacje wkrótce znikną z rynku. Portal zaplanował pozbycie się takich narzędzi jak Hello, Moves oraz tbh. Jeśli nie słyszeliście o żadnej z nich, to nie przejmujcie się.

Po pierwsze aplikacje są dość stare, a po drugie obecne były tylko na niektórych rynkach. Na przykład Moves to aplikacja z 2014 roku, która była monitorem aktywności fizycznej. Nie była jednak w stanie rywalizować z konkurencyjnymi aplikacjami i usługami, oferując znacznie mniej opcji. Z kolei Hello zostało przejęte w 2015 roku i pojawiło się tylko w kilku krajach. Była to aplikacja do dialerów, umożliwiająca przeszukiwanie stron Facebooka po wpisanym numerze. Natomiast tbh to program, który sondował przyjaciół pod kątem opinii na temat innych znajomych.

Aplikacje będą wyłączane po kolei, a całkowicie przestaną działać już 31 lipca.

mobilne aplikacje

Źródło: FB.com

You may also like...