Facebook zapłaci 550 mln za naruszenie prywatności

Facebook zapłaci 550 mln dolarów kary za naruszenie prywatności. Sprawa dotyczy wykorzystywania technologii rozpoznawania twarzy bez wiedzy użytkowników.

Facebook znany jest z naruszania prywatności swych użytkowników i robi to praktycznie nagminnie, płacąc setki milionów dolarów kar. Właśnie zakończyła się kolejna batalia sądowa, która uszczupli konta portalu o 550 mln dolarów. Taką właśnie karę firma zapłaci za bezprawne wykorzystywanie technologii rozpoznawania twarzy.

Sprawa miała swój początek w 2011 roku, kiedy to portal rozpoczął testy systemu tagowania zdjęć. W tym roku firma zaczęła testować oprogramowanie do rozpoznawania twarzy, jednak zapomniała poinformować o tym fakcie swych użytkowników. Gdy sprawa wyszła na jaw, posiadacze kont nie byli zadowoleni z tego faktu, uznając go za naruszenie ich prywatności. W 2015 roku użytkownicy ze stanu Illinois wytoczyli więc portalowi proces sądowy, oskarżając go o naruszenie przepisów dotyczących korzystania z danych biometrycznych.

By zakończyć sądową batalię, portal poszedł na ugodę, w ramach której zapłaci 550 mln dolarów kary. Pieniądze trafią do użytkowników poszkodowanych przez działania amerykańskiej firmy.

technologii rozpoznawania twarzy

Źródło

You may also like...