FedEx przygotowuje się do testów autonomicznego kuriera

Firma kurierska FedEx zaprezentowała autonomicznego robota, który zajmie się dostarczaniem przesyłek. Maszyna nazywa się SameDay Bot i dostarczy klientom paczkę w dniu złożonego zamówienia.

Za kilka lat kurierzy całkowicie znikną z naszych ulic, zastąpieni przez autonomiczne roboty. Taka wizja może wydawać się niepokojąca, ale jest nieunikniona. Coraz więcej firm pracuje bowiem nad maszynami potrafiącymi samodzielnie dostarczać klientom zamówione przesyłki.

Takiego robota zaprezentowała również firma kurierska FedEx, który nazywa się SameDay Bot. Jak sama nazwa wskazuje, nowinka technologiczna posłuży do dostarczania paczek tego samego dnia, w którym złożono zamówienie. Według firmy, około 60 procent klientów mieszka w odległości około 5 km od sklepu, w którym robią zakupy. SameDay Bot może więc być dla nich bardzo użytecznym narzędziem, umożliwiając dostarczenie zamówienia w kilka godzin od jego złożenia.

W opracowaniu nowej technologii pomogli inżynierowie z DEKA Development and Research, którzy mają na swym koncie Seagwaya oraz zmechanizowany wózek inwalidzki iBot. Dzięki wbudowanemu LiDAR’owi oraz kamerom, robot może samodzielnie poruszać się po chodnikach, omijając wszelkie przeszkody oraz pieszych. Potrafi także wspinać się po schodach i rozpędzi się do 16 km/h.

Jeszcze w tym roku rozpoczną się testy nowej maszyny, a wiele firm już zgłosiło swój udział. Wśród nich są m.in., Pizza Hut, Walmart, Target oraz kilka innych. Sprawdzian technologii rozpocznie się już tego lata i na razie zaplanowano je w Memphis. Wkrótce powinniśmy także poznać inne miasta, w których będziemy mogli zobaczyć SameDay Bot przy pracy.

SameDay Bot

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...