Firma ASUS jako pierwsza uwalnia pełny potencjał SATA Express

Prace badawczo-rozwojowe prowadzone przez firmę ASUS przy wsparciu firmy Intel pozwoliły stworzyć taką architekturę BIOSu, która pozwoli wykorzystać pełny potencjał najnowszego interfejsu i urządzeń peryferyjnych SATA Express. Nowe rozwiązanie będzie dostępne w płytach głównych, które wkrótce pojawią się na rynku.

Po debiucie koncepcyjnej płyty ASUS Z87-Deluxe/SATA Express podczas targów CES 2014 firmy ASUS i Intel kontynuowały współpracę, aby umożliwić użytkownikom korzystanie z pełnych możliwości interfejsu oraz komponentów SATA Express. W efekcie wspólne prace badawcze przyczyniły się do powstania technologii Separate Reference Clock z architekturą SRIS, a firma ASUS jako pierwsza wśród producentów płyt głównych wdrożyła ją do swoich produktów.

W celu weryfikacji rzeczywistych możliwości tego przełomowego odkrycia, firma ASUS opracowała Hyper Express – ekskluzywną, 2,5-calową zewnętrzną obudowę SATA Express, która mieści w sobie dwa urządzenia mSATA. Pozwala to inżynierom ASUS-a na testowanie interfejsu SATA Express i projektowanie nowych płyt głównych, tak, by maksymalnie wykorzystywały one możliwości tego standardu.

Pełna szybkość SATA Express dzięki SRIS w BIOSie
Zastosowanie architektury SRIS w BIOSie płyt głównych, pozwala wykorzystać pełny potencjał SATA Express i zapewnia odpowiednią synchronizację pomiędzy nimi a szybkimi urządzeniami z tym interfejsem. Użytkownicy nadchodzących płyt głównych firmy ASUS będą mogli cieszyć się sekwencyjnym zapisem i odczytem danych z prędkością 745/809MB/s . Przesłanie filmu HD zajmującego 10GB potrwa jedynie 10 sekund!

SRIS zapewnia najlepszą kompatybilność z SATA Express
Poza wyzwoleniem pełnej prędkości SATA Express, rozwiązanie ASUS SRIS wpływa również na kompatybilność. Płyty główne obsługujące SATA Express, które nie posiadają architektury SRIS w BIOSie mogą mieć problemy z prawidłowym współpracowaniem, a nawet z rozpoznawaniem urządzeń z tym interfejsem. Brak nowego rozwiązania może również wpływać na mniejszą wydajność i niższe osiągi przy przesyłaniu danych.

DOSTĘPNOŚĆ
Technologia SRIS BIOS będzie dostępna na całym świecie w kolejnych płytach głównych firmy ASUS.

Źródło: Asus.com

You may also like...