Smartband Fitbit dostarczył dowodów na zdradę partnera

Opaski fitness firmy Fitbit to świetne narzędzie motywujące do aktywności fizycznej. Czasem mogą jednak mieć mniej oczywiste zastosowanie i dostarczą dowodów na zdradę partnera.

Miliony osób na całym świecie korzysta z opasek fitness, które bardzo przydają się gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy. Urządzenia te nie tylko zliczają dystans oraz liczbę spalonych kalorii, ale potrafią też w ciekawy sposób motywować do zwiększenia wysiłku. Czasem jednak te niewielkie gadżety mogą mieć zupełnie inne zastosowanie, np., dostarczając dowody na zdradę partnera.

Przekonała się o tym na własnej skórze Jane Slater, reporterka relacjonująca spotkania drużyn NFL. Jej były już partner, w zeszłą gwiazdkę kupił im obojgu opaski firmy Fitbit. Para zsynchronizowała ze sobą sprzęt, by w ten sposób zmotywować się do jeszcze większej aktywności. Pewnego razu, o godzinie 4 nad ranem reporterka zauważyła jednak wzrost aktywności fizycznej jego chłopaka, którego akurat nie było w domu. Skok był nagły, co sugerowało że mężczyzna nie wyszedł pobiegać, ani też nie przebywa akurat na siłowni. W takim wypadku, tętno bowiem przyspieszałoby stopniowo.

Okazało się, że mężczyzna zdradzał partnerkę z inną kobietą i opaska zarejestrowała moment, gdy właśnie uprawiał seks. Aktywność podczas seksu zwiększa tętno, zaś opaski są w stanie to zarejestrować. Dodatkowo akcelerometr potrafi rejestrować wibracje podczas łóżkowych igraszek.

Oczywiście czasem odczyty mogą być fałszywe, jednak nie w przypadku Slater. Kobieta potwierdziła na Twitterze, że rozstała się ze swym partnerem.

Fitbit

Źródło

You may also like...