Fitbit pokazało nowy smartband, którego jednak nie możemy kupić

Inspire to nowa, bardzo stylowa opaska fitness firmy Fitbit. Nie uda nam się jednak jej kupić, gdyż dostępna jest tylko w użytkowników firmowych ubezpieczeń medycznych.

Wszyscy wiemy czym jest opaska fitness, lub jak kto woli smartband. To niewielkie urządzenie noszone, które dzięki wbudowanym sensorom potrafi monitorować funkcje naszego organizmu. Zazwyczaj wykorzystywana jest przez sportowców oraz osoby dbające o kondycję fizyczną. Przy ich pomocy, użytkownicy mierzą pokonany dystans oraz liczbę spalonych kalorii.

Fitbit, znany producent tego typu sprzętu, dla swej najnowszej opaski fitness o nazwie Inspire, znalazł zupełnie inne zastosowanie. Firma zapowiedziała właśnie nowy model smartbanda, którego nie kupimy jednak w żadnym sklepie. Sprzęt zaprojektowano bowiem dla klientów ubezpieczycieli medycznych oraz pracowników korporacji korzystających ze specjalnych ubezpieczeń zdrowotnych.

Opaska dostępna w kolorze czarnym lub białym, jest wodoodporna i posiada podstawowe funkcje tego typu urządzeń. Mierzy więc aktywność, monitoruje sen, zlicza spalone kalorie oraz prezentuje alerty ze smartfonów. Bardziej zaawansowana wersja HR dodatkowo posiada funkcję pomiaru pulsu oraz GPS.

Fitbit nie podało wprawdzie ceny nowego sprzętu, ale skoro i tak nie można go kupić, nie jest to istotna informacja. Po co w takim razie powstał ten sprzęt? Głównie po to, by obniżyć ceny ubezpieczeń medycznych premium. Smartband pełni więc podobną funkcję jak czarne skrzynki w samochodach, montowane przez ubezpieczycieli. Monitorują styl jazdy i jeśli jest spokojny, wówczas można liczyć na niższą stawkę ubezpieczenia.

opaska fitness

Źródło: Healthsolutions.fitbit.com

You may also like...