Fortnite zarabia dla Epic Games setki milionów

Odkąd gry gatunku Battle Royale zyskały na popularności, takich tytułów pojawia się coraz więcej. Jednakże niekwestionowanym liderem tego rynku jest Fortnite. I to nie tylko pod względem liczby graczy, ale też zysków osiąganych przez producenta.

Teoretycznie stworzona przez Epic Games gra Fortnite Battle Royale jest darmowa. To tylko teoria, ponieważ tytuł przynosi twórcom całkiem pokaźne dochody. Biorą się one m.in., ze sprzedaży trybu Ratowanie Świata, umożliwiającego walkę z zombie, rozwój bohaterów oraz rozbudowę bazy. Prócz tego gra posiada wbudowane mikrotransakcje, w ramach których użytkownicy mogą za gotówkę nabyć skórki lub V-Dolce, będące walutą tejże gry.

Jak pokazuje najnowszy raport przygotowany przez firmę SuperData Research, użytkownicy tej strzelanki bardzo chętnie sięgają do swych portfeli, wydając masę pieniędzy na dodatkowe bonusy. Tylko w kwietniu tytuł przyniósł Epic Games aż 296 mln dolarów. Dodam, że jest to kwota pochodząca zarówno z wersji pecetowej, konsolowej, jak i wydanej na smartfony.

Jest to imponujący wynik biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze w lutym przychód z Fortnite (sprawdź ceny) wyniósł tylko 126 mln dolarów. Jak widać miesiąc później jest już ponad dwukrotnie wyższy. A to zapewne wkrótce się zmieni. Przypomnę bowiem, że w przypadku smartfonów gra dostępna jest ma razie tylko na iOS. Na Androida pojawi się latem, więc można oczekiwać, że wkrótce liczba jej użytkowników znacznie wzrośnie.

Fortnite

Źródło: Theverge.com

You may also like...