Funkcja Always-On Display wspiera GIF’y

Samsung postanowił podnieść nieco użyteczność swej funkcji Always-On Display. Producent przygotował aktualizację, dzięki której na ekranach smartfonów będzie teraz można wyświetlać GIF’y.

Funkcja Always-On Display opracowana przez inżynierów Samsunga, jest dostępna już od kilku lat, choć nie cieszy się szczególnie dużą popularnością. Tym którzy nie wiedzą co to wyjaśniam, że jest to opcja pozwalająca wyświetlać obraz na wyłączonym ekranie. Po prostu część wyświetlacza jest stale aktywna i prezentowana jest na niej godzina oraz powiadomienia.

Teoretycznie funkcja miała oszczędzać energię, gdyż użytkownik nie musiał już wybudzać telefonu, kiedy chciał np. sprawdzić godzinę. W rzeczywistości jednak technologia zużywa jej całkiem sporo, bo około 1% na godzinę, więc korzystanie z niej nie jest szczególnie przydatne.

Samsung postanowił więc nieco podnieść atrakcyjność tej funkcji i przygotował aktualizację. Dzięki niej, funkcja Always-On Display wspiera teraz GIFy, co pozwala użytkownikom nieco bardziej spersonalizować wygląd ekranu. Niestety jest kilka ograniczeń, które nieco obniżają funkcjonalność nowej opcji. Przede wszystkim wspiera tylko GIF’y i nie animuje żadnych obrazków w nowszym formacie Google .webp. Jeśli przy tym GIF jest za długi, aplikacja samodzielnie go skróci. Co gorsza, nie odtwarza animacji w pętli, tak jak powinno się to odbywać, ale tylko raz po zablokowaniu ekranu. Potem prezentowany jest statyczny obrazek.

Aplikacja Always-On Display została zaktualizowana do współpracy z modelami Galaxy S8, S8+, Galaxy Note 8, a także Galaxy S9 i S9+ (sprawdź cenę tych smartfonów). Informacje na temat jak ją zainstalować, znajdziecie na tej stronie.

Always-On Display

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...