Funkcja Find My iPad doprowadziła do kryjówki gangu

Przestępcy próbujący kraść urządzenia mobilne, powinni jak najszybciej przejść przyspieszony kurs obsługi nowinek technologicznych. W przeciwnym wypadku ułatwiają pracę policji, tak jak złodzieje pewnego iPada, który doprowadził policję do kryjówki gangu.

Apple zrobiło dobrą robotę udostępniając użytkownikom swych urządzeń funkcję Find My iPhone/iPad, która pozwala zlokalizować zgubione lub skradzione urządzenie. Dostępna od kilku lat opcja nie tylko umożliwia odzyskanie sprzętu, ale też bywa przydatna na znacznie więcej sposobów i w przeszłości pozwoliła m.in. odzyskać porwane dziecko oraz doprowadziła stróżów prawa do złodziejskiej dziupli, w której znajdowały się skradzione fanty o wartości ponad 350 tysięcy dolarów.Funkcja Find My iPad po raz kolejny okazała się bardzo przydatna, tym razem w Tajlandii, gdzie pewien mężczyzna stracił iPada w wyniku rozboju. Postanowił jednak odzyskać swój sprzęt i namierzył jego pozycję, przekazując lokalnej policji. Ta odwiedziła wskazane miejsce, które okazało się kryjówką gangu Ma Diaw.

Wprawdzie większość jego członków zdołała uciec w czasie nalotu, jednak akcję i tak można uznać za sukces, gdyż mundurowi znaleźli na miejscu narkotyki, amunicję oraz sporo gotówki.

Na szczęście właściciel skradzionego iPada nie próbował go odzyskać na własną rękę, co czasem ma miejsce, gdyż mogło się to dla niego skończyć bardzo źle.

Źródło: News.thaivisa.comYou may also like...