Galaxy A42 5G: Samsung prezentuje najtańszy smartfon 5G

Samsung zaprezentował właśnie najtańszy smartfon 5G, jakim jest Galaxy A42 5G. Producent był jednak bardzo oszczędny w ujawnianiu jego szczegółów technicznych.

Samsung ma już w swej ofercie kilka smartfonów pozwalających korzystać z sieci łączności najnowszej generacji. Są to jednak głównie modele flagowe, a tymczasem wielu konsumentów chciałoby mieć taki sprzęt także w niższym przedziale cenowym. Koreańska marka spełnia więc ich potrzeby, prezentując właśnie model Galaxy A42 5G.

Produkt charakteryzuje się prostą, aczkolwiek nowoczesną stylistyką, więc spodoba się fanom minimalizmu. Wyposażono go w 6,6″ wyświetlacz Infinity-U Super AMOLED, którego rozdzielczości producent nie podał. A41 dysponuje jednak rozdzielczością Full HD, więc można założyć, że nowy model również taką posiada. W ekran wbudowano również czytnik odcisków palców służący do odblokowania telefonu. Natomiast w notchu o kształcie kropli wody znajduje się przednia kamera. Niestety jej parametrów również możemy się domyślać.

Galaxy A42 5G

Koncern nie zdradził też modelu procesora, aczkolwiek benchmark Geekbench sugeruje, że może to być Qualcomm Snapdragon 690. To najtańszy układ tego producenta, wyposażony w modem 5G. Nie wiemy również nic na temat rozmiaru pamięci RAM oraz flash, a także o specyfikacji poczwórnego aparatu głównego.

Galaxy A42 5G

Samsung nie zdradził też pojemności baterii, ale z agencji przyznających certyfikaty dopuszczające do sprzedaży wiemy, że będzie to 5000 mAh.

Na razie niewiele wiemy na temat nowego sprzętu, ale producent zapewnia, że pełna prezentacja odbędzie się za kilka tygodni. Wówczas poznamy dokładną specyfikację, datę premiery oraz cenę.

Źródło

You may also like...