Samsung pokazał najnowszego Galaxy A9 2018

Samsung pokazał dziś swą największą niespodziankę, czyli smartfon Galaxy A9 2018. To zapowiadany od dawna model, który posiada cztery tylne kamery.

Nie musimy już zastanawiać się co zaoferuje nam pierwszy w historii Samsunga smartfon wyposażony w poczwórny aparat główny. Dziś odbyła się bowiem prezentacja nowego modelu, który niewątpliwie bardzo przypadnie do gustu użytkownikom namiętnie fotografującym otoczenie.

Galaxy A9 2018 to smartfon, który przeciera nowe szlaki. Wprawdzie Huawei wprowadziło na rynek flagowy model z trzema kamerami, jednak koreański koncern poszedł o krok dalej i wyposażył swój sprzęt w cztery kamery.

Pod względem stylistycznym nowy model nie jest żadną rewolucją, wygląda bowiem bardzo podobnie do innych telefonów tego producent. Zastosowano w nim 6,3″ ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1080 x 2220 pikseli, który nie posiada na szczęście notcha. O płynność działania aplikacji dba Snapdragon 660 współpracujący z 6 lub 8 GB RAM. Pamięci użytkowej jest natomiast aż 128 GB, co w modelu ze średniej półki jest dość zaskakującą wartością. Można ją oczywiście dodatkowo rozszerzyć kartą microSD o dodatkowe 512 GB.

Cztery aparaty z tyłu i jeden z przodu

Najciekawszym elementem wyposażenia tego produktu są rzecz jasna aparaty, których jest w tym modelu aż nadto. Jak już wspomniałem, jest to pierwszy smartfon Samsunga posiadający poczwórny aparat tylny.

Składa się on z głównej soczewki z 24 MP matrycą, aufokusem oraz przysłoną f/1.7. Drugą jest teleobiektyw z 2-krotnym zoomem i 10 MP matrycą, autofokusem oraz przysłoną F/2.4. Trzecią jest szerokokątna soczewka o kącie widzenia 120 stopni, z 8 MP matrycą F/2.0. Wyposażono go dodatkowo w system Intelligent Scene Optimizer, który przy pomocy SI automatycznie rozpoznaje scenę i dostosowuje do niej ustawienia kamery. Ostatni aparat rejestruje głębię obrazu i ma 5 MP matrycę i przysłonę f/2.2. Do selfie możemy natomiast używać aż 24 MP aparatu z przysłoną f/2.0.

Galaxy A9 2018 obsługuje oczywiście system mobilnych płatności Samsung Pay, ma wbudowanego asystenta Bixby oraz wspiera aplikację Health używaną przez osoby aktywne fizycznie. Wyposażono go również w czytnik odcisków palców, zaś bateria ma pojemność 3800 mAh. Systemem operacyjnym jest Android 8.1 Oreo.

Smartfon na sklepowych półkach pojawi się już na początku listopada i będzie dostępny w trzech kolorach: niebieskim, różowym i czarnym. Jego cena na chwilę obecną nie jest jeszcze znana.

Galaxy A9 2018

Galaxy A9 2018

Galaxy A9 2018

Galaxy A9 2018

Galaxy A9 2018

Galaxy A9 2018

Źródło: Slashgear.com

You may also like...