Galaxy C nową rodziną smartfonów Samsunga

Oprócz flagowych modeli smartfonów z rodziny Galaxy S, Samsung ma w swej ofercie również rodziny Galaxy A oraz Galaxy J. Być może wkrótce firma powiększy ją także o rodzinę Galaxy C.

Na razie oficjalnie nic na ten temat nie wiadomo, jednakże niezawodny Geekbench umieścił ten produkt w swej bazie danych, dzięki temu poznaliśmy jego specyfikację techniczną.Urządzenie ma oznaczenie modelu SM-C5000 i zostało wyposażone w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 617 1,52 GHz z jednostką graficzną Adreno 405, 4 GB RAM, a także 5,2″ ekran dotykowy. Pojemność baterii oraz inne parametry techniczne nie są na chwilę obecną znane, jednakże systemem operacyjnym ma być Android 6.0.1 Marshmallow, natomiast obudowa zostanie wykonana z metalu.

Jak pokazuje Geekbench 3, nowy Galaxy C będzie więc sprzętem ze średniej półki, gdyż w teście jednego rdzenia uzyskał 609 punktów, natomiast w przypadku wielu rdzeni zdobył 3147 punktów. Można więc założyć, że będzie to urządzenie plasujące się gdzieś pomiędzy smartfonami Galaxy J oraz Galaxy A.

Zobacz najtańsze smartfony

Pozostaje nam tylko czekać na oficjalną prezentację tego modelu, która odbędzie się w maju. Model ten przeznaczony jest na razie wyłącznie na rynek chiński.

Źródło: Twitter.comYou may also like...