Ekrany Galaxy Fold nie są wieczne. Samsung wymieni je jednak za darmo

Samsung zapewnia, że przyszli nabywcy składanego smartfona Galaxy Fold, nie będą płacić za wymianę ekranu. Będzie ona całkowicie darmowa.

Galaxy Fold, który już za kilka tygodni wejdzie do sprzedaży, przy cenie 1980 dolarów jest najdroższym smartfonem Samsunga. Jego zakup jest więc obarczony dużym ryzykiem. Szczególnie że, składane wyświetlacze stanowią na chwilę obecną ogromną niewiadomą. Nie mamy pojęcia jak się będą zachowywały i czy nie zaczną na przykład po jakimś czasie pękać podczas użytkowania sprzętu. Biorąc pod uwagę cenę takiego wyświetlacza, koszty jego wymiany mogłyby być ogromne i zniechęcałyby do zakupu produktu.

Na szczęście nie musimy się tym przejmować, gdyż według dzienniakarzy Bloomberga producent zamierza zaoferować klientom całkowicie darmową wymianę wyświetlaczy. Szczegóły tej propozycji nie są jeszcze znane. Nie wiemy więc czy będzie obowiązywała tylko w trakcie trwania gwarancji, czy też obejmie cały żywot telefonu.

Wiemy natomiast, że ryzyko pęknięcia wyświetlacza jest dość duże. Wewnętrzne testy przeprowadzone przez producenta wykazały bowiem, że po 10 tys. zgięciach ekranu, wyświetlacz może ulec uszkodzeniu. Inżynierowie pracują więc nad zwiększeniem jego wytrzymałości, mając nadzieję że uda się tego dokonać jeszcze przed premierą sprzętu.

Składane smartfony są niewątpliwie bardzo ciekawą nowinką technologiczną. Ale ich zakup może być niezwykle ryzykowny, zwłaszcza zważywszy na cenę takiego urządzenia. Mimo to Samsung jest pozytywnie nastawiony do nowego produktu i planuje podążanie w tym kierunku. Firma planuje już dwa zupełnie nowe modele, które wzbogacą ofertę producenta. Na razie nie znamy jednak żadnych szczegółów technicznych nowych modeli. Być może jakieś konkrety pojawią się dopiero podczas targów IFA.

Galaxy Fold

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...