Samsung wprowadza pierwszy smartfon z Android Go

Samsung wprowadza nowy model taniego smartfona z platformą Android Go. Sprzęt nazywa się Galaxy J2 Core i można go kupić na początku w Indiach, a potem powinien trafić także na inne rynki.

Producenci smartfonów doskonale wiedzą, że najtańszy sprzęt cieszy się największą popularnością, dlatego wciąż wprowadzają do sprzedaży nowe modele. Samsung rozpoczął właśnie sprzedaż kolejnego budżetowca o nazwie Galaxy J2 Core, którego od wczoraj można już kupić w Indiach.

Jest to typowy przedstawiciel segmentu budżetowych smartfonów, który jednak dzięki systemowi Android Go, będzie działał bardzo płynnie. Jego wyposażenie nie jest oczywiście topowe, ale też nie ma się za bardzo do czego przyczepić. Smartfon posiada bowiem 5-calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, czyli standardowej jak na tę klasę urządzeń. Pod maską znajduje się procesor Exynos 7570 z 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci flash.

Do robienia zdjęć przygotowano 8 MP aparat główny z przysłoną f/2.2, natomiast selfie wykonamy 5 MP aparatem przednim, również dysponującym przysłoną f/2.2. Telefon wyposażono ponadto w akcelerometr oraz czujnik zbliżeniowy, a także Bluetooth 4.2, USB 2.0, WiFi i GPS. Jego zaletą jest oczywiście funkcjonalność multimedialna. Odtwarza bowiem szeroką gamę plików audio oraz wideo, w tym MP3, MP4, WMA oraz FLAC.

Bateria natomiast ma pojemność 2600 mAh, co przy tak mało wyśrubowanej konfiguracji, powinno zapewnić wiele godzin pracy. Cena Galaxy J2 Core nie jest znana, ale standardowy model J2 oferowany jest w cenie poniżej 100 dolarów, więc nowy nie powinien być dużo droższy.

Galaxy J2 Core

Galaxy J2 Core

Źródło: Samsung.com

You may also like...