Galaxy Note 10 dostanie nowe słuchawki z redukcją hałasu

Roland Quandt uważa, że razem z Galaxy Note 10 klienci otrzymają słuchawki z funkcją aktywnej redukcji hałasu. Znacznie podniesie to komfort słuchania muzyki na tym smatfonie.

Wiemy już niemal na pewno, że w nadchodzącym flagowcu Samsunga zabraknie 3.5 mm gniazda słuchawkowego. Zamiast tego słuchawki będzie można podłączyć za pomocą przejściówki USB-C. Powinniśmy już się do tego przyzwyczaić, gdyż stosuje to wielu producentów. Nie wszyscy jednak lubią takie zagrywki. Koreański producent z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że część klientów nie będzie z tego zadowolona. Szczególnie że poprzedni model posiadał takie gniazdo.

Firma zamierza więc zrekompensować klientom brak gniazda 3,5 mm w nieco inny sposób. Popularne źródło przecieków Roland Quandt twierdzi bowiem, że Samsung planuje udostępnić ze swym nowym produktem przewodowe słuchawki z aktywną redukcją szumów. Źródło nie jest jednak w stanie potwierdzić, czy słuchawki trafią do pudełka z każdym egzemplarzem telefonu, czy może będą częścią edycji specjalnej. System aktywnej redukcji hałasu pozwoli wytłumić dźwięki otoczenia, zwykle przeszkadzające w odbiorze muzyki. Użytkownik będzie wówczas mógł w pełni skupić się na słuchanych utworach.

Dla koreańskiej marki stworzenie takich słuchawek z pewnością nie będzie trudne. W 2016 roku za 8 mld dolarów kupił bowiem firmę Harman, do której należą takie marki jak Harman Kardon, AKG oraz JBL. Koncern ma więc pod ręką najlepszych specjalistów od dźwięku i może wykorzystać ich wiedzę i doświadczenie.

Quandt przy okazji potwierdził, że Galaxy Note 10 faktycznie dostanie bezprzewodową ładowarkę o mocy 20 W. Będzie nią model EP-N5200 specjalnie opracowany dla tego konkretnego smartfona. Sprzęt otrzyma też 9 W bezprzewodową ładowarkę z uchwytem, przeznaczoną do używania w samochodzie.

Galaxy Note 10

Źródło: Twitter.com

You may also like...