Galaxy Note 7 z lepszą baterią od iPhone’a 6s

Bateria będąca najważniejszym elementem wyposażenia każdego smartfona, w przypadku najnowszego Samsunga Galaxy Note 7 jest całkiem niezła. Z testów wynika, że zapewnia urządzeniu czas działania dłuższy od iPhone’a 6s Plus.

Samsung Galaxy Note 7 jest już dostępny w sprzedaży, więc powoli zaczynają pojawiać się w sieci testy tego modelu. Jeden z nich, przeprowadzony przez witrynę Phonearena, dotyczy długości czasu pracy.Bateria w Galaxy Note 7 ma pojemność 3500 mAh, co przy tak dużym ekranie wysokiej rozdzielczości oraz mocnym procesorze może oznaczać, że smartfon nie będzie działał zbyt długo. Okazuje się jednak, że nie jest tak źle, gdyż według testów przeprowadzonych przez witrynę Phonearena, urządzenie funkcjonuje przez niemal 10 godzin.

Jak wynika z poniższego wykresu. Galaxy Note 7 na jednym ładowaniu wytrzymuje 9 godzin i 49 minut, wyprzedzając iPhone’a 6s Plus. Należy jednak zaznaczyć, że jest to wersja z procesorem Exynos. Wariant ze Snapdragonem 820 jest jednak znacznie gorszy i wytrzymuje tylko 7 godzin 55 minut, przy czym różnica w wydajności obu wariantów jest niezauważalna.

Na szczęście na rynku europejskim rynku dostępny jest wariant właśnie z Exynosem.

Źródło: Phonearena.comYou may also like...